Finalistit

NimiOppilaitosLaji
Laura AaltonenTampereen seudun ammattiopisto Tredu307 Vaatteenvalmistus
Miika AaltonenKeuda603 CNC-koneistus
Elias AhlgrénStadin ammatti- ja aikuisopisto208 Pelituotanto
Mila KuussaariStadin ammatti- ja aikuisopisto208 Pelituotanto
Ali AholamiOSAO405 Putkiasennus
Janna AhonenKouvolan seudun ammattiopisto KSAO305 Lähihoitaja
Siiri AhvenainenEkami504 Tarjoilija
Amjed Al-ZahuTampereen seudun ammattiopisto Tredu310 Yrittäjyys
Oskari WahlbergTampereen seudun ammattiopisto Tredu310 Yrittäjyys
Viljam AlajärviSataedu203 Mediasuunnittelu
Olli AlasaarelaAmmattiopisto LuoviP2 Liiketoiminta
Mirva AlasjärviLuksia303 Kauneudenhoito
Juha AleniusGradia310 Yrittäjyys
Sampo VirkkunenGradia310 Yrittäjyys
Ilari AntilaOSAO203 Mediasuunnittelu
Charlotte ArmfeltYrkesinstitutet Prakticum310 Yrittäjyys
Mayella NymarkYrkesinstitutet Prakticum310 Yrittäjyys
Samuli AsikainenKoulutuskeskus Salpaus601 Automaatioasennus
Alma AsmundelaGradia303 Kauneudenhoito
Sofja-Maria BelikovaStadin ammatti- ja aikuisopisto201 CAD-suunnittelu
Jamina BerglundYrkesakademin i Österbotten308 Visuaalinen myyntityö
Armin BilajacYrkesakademin i Österbotten308 Visuaalinen myyntityö
Veeti BomanEtelä-Savon ammattiopisto104 Kuljetuslogistiikka
Elias BraggeKouvolan seudun ammattiopisto KSAO602 Elektroniikka ja robotiikka
Nea BrosseauLapin koulutuskeskus REDU312 Matkailu
Venla KiiskinenLapin koulutuskeskus REDU312 Matkailu
Blert BullatovciStadin ammatti- ja aikuisopisto302 Hiusmuotoilu
Amanda BäckmarkYrkesinstitutet Prakticum502 Kokki
Matilda Sande Yrkesinstitutet Prakticum502 Kokki
Kim DahlgrenAmmattiopisto SpesiaP2 Liiketoiminta
Benjamin SundlinVamia310 Yrittäjyys
Hampus EnlundVamia310 Yrittäjyys
Lassi JylhänkangasStadin ammatti- ja aikuisopisto208 Pelituotanto
Mika EsselströmStadin ammatti- ja aikuisopisto208 Pelituotanto
Micke EsselströmOmnia201 CAD-suunnittelu
Essi FriskYpäjän Hevosopisto309 Hevostenhoito
Elias SaarenpääBusiness College Helsinki208 Pelituotanto
Miko GrönroosBusiness College Helsinki208 Pelituotanto
Lari HailiPerho Liiketalousopisto502 Kokki
Rohat HirvonenPerho Liiketalousopisto502 Kokki
Teemu HaimilahtiKoulutuskeskus Salpaus401 Huonekalupuuseppä
Niko HalmeOmnia301 Asiakaspalvelu ja myynti
Henna HalonenAmmattiopisto LuoviP2 Liiketoiminta
Severi HarjuOmnia314 Turvallisuusala
Sarianna HarstelaRiveria601 Automaatioasennus
Natalia HatulaKoulutuskeskus JEDU502 Kokki
Niina KukkurainenKoulutuskeskus JEDU502 Kokki
Pinja HautalaTampereen seudun ammattiopisto Tredu102 Autokorinkorjaus
Henna-Riikka HeikkiläWinNova501 Leipuri-kondiittori
Nico HeinolaTampereen seudun ammattiopisto Tredu206 Verkkosivujen tuottaminen
Jami HelinVamia313 Taloushallinto
Iiro HiltulaKeski-Pohjanmaan ammattiopisto401 Huonekalupuuseppä
Jussi HintsalaOSAO606 Kappaletavara-automaatio
Santeri TaavitsainenOSAO606 Kappaletavara-automaatio
Eemil HolappaKoulutuskeskus Brahe310 Yrittäjyys
Sofia VaresKoulutuskeskus Brahe310 Yrittäjyys
Roger SjöblomOptima606 Kappaletavara-automaatio
Valter HolmOptima606 Kappaletavara-automaatio
Krista HolmiOSAO103 Automaalaus
Saara HonkaOmnia307 Vaatteenvalmistus
Jani SimoinenKpedu606 Kappaletavara-automaatio
Sakari HumalajokiKpedu606 Kappaletavara-automaatio
Veera HuomoStadin ammatti- ja aikuisopisto303 Kauneudenhoito
Hugo HurmeWinNova314 Turvallisuusala
Henna HurskainenGradia306 Puhdistuspalvelu
Reko HuttunenYlä-Savon ammattiopisto104 Kuljetuslogistiikka
Juho HynynenYlä-Savon ammattiopisto 406 Sähköasennus
Jonne HyttinenGradia407 Talonrakentaminen
Emma HyväriKoulutuskeskus Brahe203 Mediasuunnittelu
Fredrik HäggmanOptima401 Huonekalupuuseppä
Linda HäggmanOptima501 Leipuri-kondiittori
Anastasia KortemäkiGradia502 Kokki
Paavo HämäläinenGradia502 Kokki
Niklas HänninenSedu402 Ilmastointiasennus
Ellen HöynäläAmmattiopisto Lappia504 Tarjoilija
Igor IarukOmnia401 Huonekalupuuseppä
Antti IhalainenOSAO405 Putkiasennus
Jonatan IhanderKoulutuskeskus Salpaus313 Taloushallinto
Venla IkonenGradia504 Tarjoilija
Alexandra IllbergCareeria404 Maalaus, tapetointi ja laatoitus
Ossi IlonenVantaan ammattiopisto Varia407 Talonrakentaminen
Pinja ImmonenAmmattiopisto LuoviP1 Logistiikka
Iiro Iso-JunnoKoulutuskeskus JEDU605 Levy ja hitsaus
Kristian Iso-JunnoKoulutuskeskus Salpaus605 Levy ja hitsaus
Eetu IsolaKoulutuskeskus JEDU602 Elektroniikka ja robotiikka
Juuso JalavaWinNova105 Metsäkoneen käyttö
Jeanette JalkanenAxxell206 Verkkosivujen tuottaminen
Susanna JanssonTAO Turun Ammattiopistosäätiö404 Maalaus, tapetointi ja laatoitus
Milla JantunenKoulutuskeskus Salpaus311 Eläintenhoito
Ellinora JarioKiipulan ammattiopistoP2 Liiketoiminta
Rasmus JokiSASKY401 Huonekalupuuseppä
Eemeli JokinenAmmattiopisto Lappia402 Ilmastointiasennus
Inka JokinenAmmattiopisto LiveP2 Liiketoiminta
Jose JuvonenRiveria208 Pelituotanto
Topi KorhonenRiveria208 Pelituotanto
Tuukka JylkäsAmmattiopisto Lappia407 Talonrakentaminen
Mikael JärviVamia606 Kappaletavara-automaatio
Rene LalliVamia606 Kappaletavara-automaatio
Krista JäsperiGradia305 Lähihoitaja
Reetta JääskeläinenRiveria314 Turvallisuusala
Onni KailaHyria205 Tietokoneet ja -verkot
Arttu KaipainenSavon ammattiopisto205 Tietokoneet ja -verkot
Emma KajaanOmnia303 Kauneudenhoito
Elizaveta KaletckaiaRiveria301 Asiakaspalvelu ja myynti
Nea KalliaAxxell309 Hevostenhoito
Riku KalliokoskiKeski-Pohjanmaan ammattiopisto601 Automaatioasennus
Eetu KamulaKoulutuskeskus JEDU605 Levy ja hitsaus
Joonas TervonenKainuun ammattiopisto312 Matkailu
Tiia KananenKainuun ammattiopisto312 Matkailu
Sampo Kanta-OksaLuksia104 Kuljetuslogistiikka
Eero KarilaCareeria301 Asiakaspalvelu ja myynti
Kati KarkkonenGradia304 Floristiikka
Kiia KarkoskiSavon ammattiopisto308 Visuaalinen myyntityö
Julia KarlstedtYrkesakademin i Österbotten305 Lähihoitaja
Emilia KoskinenSataeduP3 Ravintola- ja cateringpalvelut
Helena KarppinenSataeduP3 Ravintola- ja cateringpalvelut
Emilia KarttunenStadin ammatti- ja aikuisopisto302 Hiusmuotoilu
Hanna KarénTurun ammatti-instituutti102 Autokorinkorjaus
Iiris KaukonenTampereen seudun ammattiopisto Tredu504 Tarjoilija
Joona KauppilaKoulutuskeskus JEDU605 Levy ja hitsaus
Matias KauppinenSedu105 Metsäkoneen käyttö
Aleksi KeinonenGradia202 Mediatekniikka
Eetu KekkonenGradia402 Ilmastointiasennus
Jeremia KekkonenOmnia204 Tietojenkäsittely
Jenni PosioLapin koulutuskeskus REDU502 Kokki
Nenna KeränenLapin koulutuskeskus REDU502 Kokki
Eetu KeskinenVamia607 Koneenasennus ja kunnossapito
Maija KillströmOmnia312 Matkailu
Mari MäntysaloOmnia312 Matkailu
Erica KinnunenHyria313 Taloushallinto
Santeri KinnunenGradia102 Autokorinkorjaus
Tuukka KinnunenAmmattiopisto LuoviP1 Logistiikka
Paulus KiveläOSAO602 Elektroniikka ja robotiikka
Valtteri KiveläTampereen seudun ammattiopisto Tredu104 Kuljetuslogistiikka
Kia KleemolaKoulutuskeskus Salpaus311 Eläintenhoito
Jani KoivulaEkami411 Infrarakentaminen
Niilo KojolaSedu405 Putkiasennus
Joonas KokkinenGradia104 Kuljetuslogistiikka
Antton KorhonenGradia602 Elektroniikka ja robotiikka
Tommi KorhonenSavon ammattiopisto105 Metsäkoneen käyttö
Lotta KorpelaSASKY501 Leipuri-kondiittori
Nelli KortelainenEkami504 Tarjoilija
Hilla KotilainenGradia305 Lähihoitaja
Jesse KukkolaKouvolan seudun ammattiopisto KSAO406 Sähköasennus
Tatu KumpulainenKoulutuskeskus Salpaus601 Automaatioasennus
Delia LukinRiveria208 Pelituotanto
Miko KuokkanenRiveria208 Pelituotanto
Antti KuukasjärviLapin koulutuskeskus REDU105 Metsäkoneen käyttö
Riku KuukkanenAmmattiopisto SpesiaP1 Logistiikka
Ville KuuselaKouvolan seudun ammattiopisto KSAO406 Sähköasennus
Kia KuusenperäForssan ammatti-instituutti502 Kokki
Nea SaloForssan ammatti-instituutti502 Kokki
Vera KuusinenNovida – ammattiopisto ja lukio 303 Kauneudenhoito
Aada KyyhkynenCareeria302 Hiusmuotoilu
Ellen KälkäjäOSAO307 Vaatteenvalmistus
Jalmari KärkkäinenSavon ammattiopisto104 Kuljetuslogistiikka
Jaakko KäyhköGradia204 Tietojenkäsittely
Meri-Tuuli LaaksonenTurun ammatti-instituutti603 CNC-koneistus
Tuomas LaikkoTurun ammatti-instituutti603 CNC-koneistus
Elisa LaineBusiness College Helsinki204 Tietojenkäsittely
Aura LainpeltoRiveria307 Vaatteenvalmistus
Iina LampelaKeski-Pohjanmaan ammattiopisto309 Hevostenhoito
Tomi LaurilaHyria406 Sähköasennus
Ossi LautamäkiTampereen seudun ammattiopisto Tredu301 Asiakaspalvelu ja myynti
Sanni LehtiläSataedu303 Kauneudenhoito
Eerik LehtimäkiWinNova406 Sähköasennus
Helmi LehtoWinNova502 Kokki
Liina SaarvaWinNova502 Kokki
Onni YlinenKeuda502 Kokki
Oskari LehtoKeuda502 Kokki
Petteri LeinoLuksia601 Automaatioasennus
Sami LeinoKiipulan ammattiopistoP1 Logistiikka
Jere LeinonenEkami411 Infrarakentaminen
Jasmin LempinenSedu313 Taloushallinto
Jasper LeppäläAmmattiopisto Lappia201 CAD-suunnittelu
Piia LiimattaLivia304 Floristiikka
Oskari LipoSedu105 Metsäkoneen käyttö
Tanja LipponenGradia306 Puhdistuspalvelu
Vili LiukkonenSASKY101 Ajoneuvotekniikka
Max LukinYlä-Savon ammattiopisto 411 Infrarakentaminen
Aatu NättinenOSAO606 Kappaletavara-automaatio
Juho LukkariOSAO606 Kappaletavara-automaatio
Aron LukkarinenTampereen seudun ammattiopisto Tredu405 Putkiasennus
Venny LundbergTampereen seudun ammattiopisto Tredu308 Visuaalinen myyntityö
Niko LundqvistNovida – ammattiopisto ja lukio 406 Sähköasennus
Jani MaaranenRiveria104 Kuljetuslogistiikka
Ahmed Hameed MajeedOmnia306 Puhdistuspalvelu
Eetu MalkamoHyria205 Tietokoneet ja -verkot
Mikko ManninenKoulutuskeskus Salpaus404 Maalaus, tapetointi ja laatoitus
Emilie MantheTurun ammatti-instituutti301 Asiakaspalvelu ja myynti
Konsta MatikainenKeuda310 Yrittäjyys
Lauri NordströmKeuda310 Yrittäjyys
Petra MattilaOSAO314 Turvallisuusala
Eeva MertsolaTurun ammatti-instituutti103 Automaalaus
Valtteri MeurasaloSavon ammattiopisto603 CNC-koneistus
Jere MoilanenGradia411 Infrarakentaminen
Mikko MotinTampereen seudun ammattiopisto Tredu405 Putkiasennus
Nailja MoukocRiveria312 Matkailu
Selina PippuriRiveria312 Matkailu
Teemu MuttonenOmnia201 CAD-suunnittelu
Mia MyllymäkiOSAO304 Floristiikka
Terhi MyllymäkiKeuda304 Floristiikka
Ida MyllysCareeria203 Mediasuunnittelu
Viljam MäenpääVamia607 Koneenasennus ja kunnossapito
Justus MäkeläKoulutuskeskus Salpaus607 Koneenasennus ja kunnossapito
Valto MäkeläWinNova601 Automaatioasennus
Joni PeltomaaSataeduP3 Ravintola- ja cateringpalvelut
Teemu MännistöSataeduP3 Ravintola- ja cateringpalvelut
Heini MäättäBusiness College Helsinki301 Asiakaspalvelu ja myynti
Lenni MäättänenSalon seudun ammattiopisto201 CAD-suunnittelu
Salla MörskyVantaan ammattiopisto Varia501 Leipuri-kondiittori
Antti MörtAmmattiopisto SpesiaP1 Logistiikka
Kah Meh Agatha NaSavon ammattiopisto306 Puhdistuspalvelu
Olivia NabbVamia313 Taloushallinto
Herkko NenonenEtelä-Savon ammattiopisto401 Huonekalupuuseppä
Leena NiemeläVamia302 Hiusmuotoilu
Jere NiemiKouvolan seudun ammattiopisto KSAO602 Elektroniikka ja robotiikka
Mirva NiemiKeuda311 Eläintenhoito
Tomi NieminenTampereen seudun ammattiopisto Tredu202 Mediatekniikka
Isto NiiranenAmmattiopisto SAMIedu401 Huonekalupuuseppä
Elise NikulaStadin ammatti- ja aikuisopisto307 Vaatteenvalmistus
Nuutti NordlundKeuda314 Turvallisuusala
Iisa VähäkuopusAmmattiopisto LiveP3 Ravintola- ja cateringpalvelut
Saritta NymanAmmattiopisto LiveP3 Ravintola- ja cateringpalvelut
Jami NäätänenHyria205 Tietokoneet ja -verkot
Aada SalminenEtelä-Savon ammattiopisto312 Matkailu
Emmi OllikainenEtelä-Savon ammattiopisto312 Matkailu
Aava PallaskiviOmnia301 Asiakaspalvelu ja myynti
Santeri PalokasStadin ammatti- ja aikuisopisto101 Ajoneuvotekniikka
Juho PalomäkiWinNova105 Metsäkoneen käyttö
Niko ParkkonenGradia102 Autokorinkorjaus
Niilo PartanenAmmattiopisto Lappia407 Talonrakentaminen
Benjam PartioRiveria602 Elektroniikka ja robotiikka
Ville PelkonenRiveria607 Koneenasennus ja kunnossapito
Hanna PeltomaaKoulutuskeskus Salpaus501 Leipuri-kondiittori
Essi PeltonenSASKY311 Eläintenhoito
Satu PenttiTampereen seudun ammattiopisto Tredu314 Turvallisuusala
Nicolas PerämäkiTampereen seudun ammattiopisto Tredu104 Kuljetuslogistiikka
Ilo PesonenLuksia401 Huonekalupuuseppä
Mikko PesonenRiveria607 Koneenasennus ja kunnossapito
Nelli PessinenGradia404 Maalaus, tapetointi ja laatoitus
Elias PietikäinenVAAO205 Tietokoneet ja -verkot
Toni PietiläForssan ammatti-instituutti101 Ajoneuvotekniikka
Rita PietolaKoulutuskeskus Brahe404 Maalaus, tapetointi ja laatoitus
Aino PihlTurun ammatti-instituutti202 Mediatekniikka
Emilia PihlavirtaWinNova313 Taloushallinto
Arvi PirttijärviAmmattiopisto Lappia314 Turvallisuusala
Kiattisak Piw-OnVamia603 CNC-koneistus
Riku PorrassalmiSASKY101 Ajoneuvotekniikka
Asla PorsangerAmmattiopisto LuoviP3 Ravintola- ja cateringpalvelut
Sameli PukemaAmmattiopisto LuoviP3 Ravintola- ja cateringpalvelut
Taru PuputtiCareeria203 Mediasuunnittelu
Essi RäisänenAmmattiopisto LuoviP3 Ravintola- ja cateringpalvelut
Petra PursiniemiAmmattiopisto LuoviP3 Ravintola- ja cateringpalvelut
Leevi PutkonenGradia402 Ilmastointiasennus
Emilia PuumalainenAmmattiopisto Lappia404 Maalaus, tapetointi ja laatoitus
Santtu PyöräläOSAO411 Infrarakentaminen
Tuulia PäivärintaTampereen seudun ammattiopisto Tredu307 Vaatteenvalmistus
Kaisa PölkkiAmmattiopisto SpesiaP2 Liiketoiminta
Hugo PöyryEtelä-Savon ammattiopisto105 Metsäkoneen käyttö
Celina RabbVamia313 Taloushallinto
Leimu RaittinenTampereen seudun ammattiopisto Tredu206 Verkkosivujen tuottaminen
Cassandra RandströmAxxell309 Hevostenhoito
Kristian RannikkoTampereen seudun ammattiopisto Tredu103 Automaalaus
Kalle RantakupariAmmattiopisto Lappia402 Ilmastointiasennus
Aino RaunioKoulutuskeskus Salpaus305 Lähihoitaja
Kristian RautiainenAmmattiopisto LiveP1 Logistiikka
Eetu RavanttiAmmattiopisto Lappia405 Putkiasennus
Niclas RavanttiOmnia102 Autokorinkorjaus
Calle RepoSataedu208 Pelituotanto
Jimi VihinenSataedu208 Pelituotanto
Aleksi ReponenGradia411 Infrarakentaminen
Tiia RiskuVamia301 Asiakaspalvelu ja myynti
Taina RonkainenYlä-Savon ammattiopisto 309 Hevostenhoito
Amanda RosenlewWinNova302 Hiusmuotoilu
Tommi RytkönenKeuda304 Floristiikka
Veikka RöyttäAmmattiopisto Lappia405 Putkiasennus
Liisi ViikSaimaan ammattiopisto310 Yrittäjyys
Tatu SaareksSaimaan ammattiopisto310 Yrittäjyys
Anton SaarelainenTurun ammatti-instituutti402 Ilmastointiasennus
Juho SaastamoinenSavon ammattiopisto603 CNC-koneistus
Oona SainioVamia302 Hiusmuotoilu
Juuso SalmiHyria205 Tietokoneet ja -verkot
Joona SalminenTurun ammatti-instituutti102 Autokorinkorjaus
Sandra SalminenLapin koulutuskeskus REDU504 Tarjoilija
Noora SaloPerho Liiketalousopisto308 Visuaalinen myyntityö
Ira SarkamaKoulutuskeskus Salpaus311 Eläintenhoito
Josefiina SattoTAO Turun Ammattiopistosäätiö404 Maalaus, tapetointi ja laatoitus
Niina SavistoTampereen seudun ammattiopisto Tredu302 Hiusmuotoilu
Alina SharapovaRiveria303 Kauneudenhoito
Oskari SiermalaKoulutuskeskus JEDU605 Levy ja hitsaus
Sakari SiermalaKoulutuskeskus JEDU605 Levy ja hitsaus
Sanni-Matilda SiitonenLapin koulutuskeskus REDU504 Tarjoilija
Viljami SillanpääTampereen seudun ammattiopisto Tredu206 Verkkosivujen tuottaminen
Mikael SilvennoinenHyria406 Sähköasennus
Ida SinisaloStadin ammatti- ja aikuisopisto202 Mediatekniikka
Essi SippolaOSAO304 Floristiikka
Mila SiroKeuda311 Eläintenhoito
Sara SiuruaYlä-Savon ammattiopisto 311 Eläintenhoito
Fanny SjöblomRiveria404 Maalaus, tapetointi ja laatoitus
Tinja SkottHarjun oppimiskeskus309 Hevostenhoito
Saku SoikkeliGradia206 Verkkosivujen tuottaminen
Mirva SonninenSavon ammattiopisto103 Automaalaus
Ronit SoodVantaan ammattiopisto Varia407 Talonrakentaminen
Jaakko SukuvaaraGradia206 Verkkosivujen tuottaminen
Samuli SundellTurun ammatti-instituutti202 Mediatekniikka
Saku SyrjäläTampereen seudun ammattiopisto Tredu103 Automaalaus
Miika SäppiAmmattiopisto LiveP3 Ravintola- ja cateringpalvelut
Yin WinAmmattiopisto LiveP3 Ravintola- ja cateringpalvelut
Miina TaipaleKoulutuskeskus Salpaus305 Lähihoitaja
Eliza Mae TangposSavon ammattiopisto306 Puhdistuspalvelu
Justiina TarvonenKeski-Pohjanmaan ammattiopisto309 Hevostenhoito
Teemu TaskinenRiveria411 Infrarakentaminen
Joel TeittinenEtelä-Savon ammattiopisto605 Levy ja hitsaus
Lilja TerhoKoulutuskeskus Brahe203 Mediasuunnittelu
Vili TikkanenYSAO205 Tietokoneet ja -verkot
Leevi ToivonenGradia407 Talonrakentaminen
Joonatan ToivonojaHyria205 Tietokoneet ja -verkot
Marjaana TuohimaaVamia303 Kauneudenhoito
Topi TuononenRiveria406 Sähköasennus
Tuuli TuovinenEtelä-Savon ammattiopisto302 Hiusmuotoilu
Sakke TurunenRASEKO101 Ajoneuvotekniikka
Pyry TynkkynenRiveria411 Infrarakentaminen
Katri TyrkköSASKY309 Hevostenhoito
Mari TyykiläWinNova305 Lähihoitaja
Joonas TölliKoulutuskeskus JEDU605 Levy ja hitsaus
Erika UkkonenSavon ammattiopisto305 Lähihoitaja
Jesse UkkonenEtelä-Savon ammattiopisto105 Metsäkoneen käyttö
Konsta ValkamaTampereen seudun ammattiopisto Tredu101 Ajoneuvotekniikka
Ville ValkonenEtelä-Savon ammattiopisto101 Ajoneuvotekniikka
Sakari ValliusRiveria313 Taloushallinto
Jonne VarisRiveria103 Automaalaus
Jonna VehmanenTurun ammatti-instituutti501 Leipuri-kondiittori
Emma VehtariKoulutuskeskus Salpaus306 Puhdistuspalvelu
Valtteri VerronenKeski-Pohjanmaan ammattiopisto206 Verkkosivujen tuottaminen
Viljami ViheläKoulutuskeskus JEDU407 Talonrakentaminen
Waltteri ViittanenPerho Liiketalousopisto204 Tietojenkäsittely
Kia VinqvistGradia307 Vaatteenvalmistus
Jetro VirtaSavon ammattiopisto101 Ajoneuvotekniikka
Eelis VälimaaWinNova310 Yrittäjyys
Jenna VirtanenWinNova310 Yrittäjyys
Iisak VoimaVamia407 Talonrakentaminen
Maija VuonokariLapin koulutuskeskus REDU501 Leipuri-kondiittori
Roni VäisänenStadin ammatti- ja aikuisopisto314 Turvallisuusala
Tiia VäänänenEtelä-Savon ammattiopisto501 Leipuri-kondiittori
Lilja WotschkeYlä-Savon ammattiopisto 311 Eläintenhoito
Kiia YlönenGradia304 Floristiikka
Anna ZaychenkoPerho Liiketalousopisto312 Matkailu
Sirinthip ItthikunPerho Liiketalousopisto312 Matkailu
Sabine ZinckLivia304 Floristiikka
Maria ÅsvikVamia204 Tietojenkäsittely
Jertta ÖsterlundOSAO504 Tarjoilija

Lajin 410 viherrakentaminen finalistit julkaistaan maaliskuun puolivälissä.

Tapahtuman pääyhteistyökumppanit

  • Lapin koulutuskeskus Redun logo. Linkki Redun verkkosivuille.
  • Ammattiopisto Lappian logo. Linkki Lappian verkkosivuille.
  • Koulutuskeskus Jedun logo. Linkki Jedun verkkosivuille.
  • Oulun Palvelualan Opiston logo. Linkki OPAO:n verkkosivuille.
  • Ammattiopisto Luovin logo. Linkki Luovin verkkosivuille.
  • Suomen Diakoniaopiston logo. Linkki Suomen Diakoniaopiston verkkosivuille.
  • Skills Finlandin logo, linkki Skills Finlandin verkkosivuille.